Kinofest Mobile Logo

Program 1

1. JUSTE DE L'EAU, Carlos De Carvalho (4’42”/Franţa)

2. DÉJÀ-MOO, STEFAN MÜLLER (10'/Germania)

3. MILK, Bastien ROGER (8′30′′/Franţa)

4. THE GIRL WHO MISSED THE BUS, Anne Lucht (1'40"/Germania)

5. THE CANDY TREE, Somnath Pal (6'20"/India)

6. COPIA "A", Pablo Alberto Diaz, Gervasio Rodriguez Traverso (5'30"/Argentina)

7. GYROS DANCE, Piotr Loc Hoang Ngoc (14’29”/Polonia)

8. TRIAL&ERROR, Antje Heyn (5’27”/Germania)

9. WHAT A PEACEFUL DAY, Eden Chan (4’45”/Taiwan)

10. POILS, Delphine Hermans (8’44”/Belgia)

11. MARCHE ARRIERE, Ayce Kartal (4'/Franţa)

12. THE INKWELL SHUFFLE, Christopher Diaz (2’28”/Canada)

13. HELLO TOURIST, Gergely Szilárd (1’50”/România)

14. CHRONIQUES DE LA POISSE, Osman Cerfon (6’17’’/Franţa)

15. ROBOTHERAPY, Manuel FERRANTE, Fabien JULVECOURT, Pierre PAPPALARDO, Antoine PETITGAND (5’30“/Franţa)

16. JUST THE BEGINNING, Abraham Lopez Guerrero (7’16”/Spania)

17. SAILOR'S GRAVE, Isabel Herguera (5’12”/Spania, Columbia, Oman, China, Canada, SUA)

18. RZEKI, Daria Kopiec (2’28”/Polonia)

105 minute

 

Program 2

19. B/W RACES, Jacopo Martinoni (2’26”/Italia)

20. ONCE UPON A LINE, Alicja Jasina (7'/SUA)

21. LE PETIT CORDONNIER, Galaad Alais, Terry Bonvard, Charley Carlier, Romain Cislo, Pierre-Yves Lefebvre, Philippe Lim, Benjamin Mariotte, Karen Nawfal (5’32”/Franţa)

22. UN CONTE, Guillaume ARANTES (2'28"/Franţa)

23. PREY, Boyoung Kim (4’/Coreea de Sud)

24. L’ENEVELOPPE JAUNE, Deplhine Hermans (9′16′′/Belgia)

25. FURNICO & FIOFO, Fernando Miller (8'/Brazilia)

26. THE ALAN DIMENSION, Jac Clinch (8'47"/Marea Britania)

27. HEROIC FANTASY, Tun Kai Hsu (6'/Taiwan)

28. MAGNUS MAXIMUS, Emanuel Strixner (7'/Germania)

29. EL VENDEDOR DE HUMO, Jaime Maestro Selles (6'34"/Spania)

30. TOUGH JOE, Anton Korolyuk (3’21”/Rusia)

31. DEAR SNOW WHITE, Fang Hsin Kai (8'32"/Taiwan)

32. CUPIDON, Simon Bau, Clémentine Choplain, Marie Ecarlat, Benoît Huguet, Julien Soulage (7'18"/Franţa)

33. PREMIER AUTOMNE, Carlos De Carvalho&Aude Danset (10’30”/Franţa)

34. ARK, Grzegorz Jonkajtys (8’11′′/Polonia)

35. THE FLOWER, Dale Hayward & Phil Dubrowsky (1'/Canada)

106 minute

 

Program 3

46. POST, Matthias Bruhn & Christian Asmussen (13'20"/Germania)

37. TRES SEMANAS EM DEZEMBRO, Laura Gonçalves ( 6'13"/Anglia)

38. THE SPARROW WHO KEPT HIS WORD, Dimitri Geller (6'40''/Rusia)

39. GRUBY I CHUDDY, Aleksandra Brozyna (8'41"/Polonia)

40. ENGEL ZU FUB, Jakob Schuh & Saschka Unseld (6'27"/Germania)

41. LABYRINTHE, Mathieu Labaye (9'23"/Belgia)

42. 366 TAGE, Johannes Schiehsl (12'12''/Germania)

43. PILETA LIBRE, Pablo Penchansky (5'47''/Argentina)

44. MIMMA, Calvin Antoine Blandin (12'40"/Franţa)

45. RABBIT BLOOD, Yagmur Altan (4’41''/SUA, Turcia)

46. MY STRANGE GRANDFATHER, Dina Velikovskaya (8'40"/Rusia)

47. BENDITO MACHINE V – PULL THE TRIGGER, Jossie Malis (12’/Spania)

106 minute

fShare
0
Pin It